26 квітня − День Чорнобильської трагедії

Чорнобильська катастрофа є найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Наслідки Чорнобиля стали драматичним уроком для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей і екологічну безпеку планети, яку взяла на себе сучасна наука.   Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждання, покинутих домівок.     Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків.

Унашому навчальному закладі  відбулися заходи, присвячені 37- річниці катастрофи на ЧАЕС. У бібліотеці була розгорнута виставка художньо-публіцистичної літератури «Біль Чорнобиля». Класні керівники 1-8 класів провели з учнями виховні години: “Гірчить Чорнобиль крізь роки” (1-А кл.), “Чорнобиль не має минулого часу” (2-А кл.),  “Мужність і біль Чорнобиля” (2-Б кл.),  “Тривожні дзвони Чорнобиля” (2-В кл.), “Журавлі над Чорнобилем летять” (3-Б кл.), “Сльози Чорнобиля”(4-А кл.),”Чорнобиль – біль та скорбота України»(4-В кл.) «Чорнобиль… Трагедія…. Пам’ять…» (5-Г).

Під час виховних заходів діти створювали буклети- розмальовки «Пам’ятаємо про Чорнобиль! Думаємо про майбутнє» (2-В кл.), працювали з інтерактивними аркушами «Традиційні та альтернативні джерела енергії»(4-А кл.), малювали малюнки «Вплив радіації на навколишнє середовище»(1-В кл.), переглядали відеофільм «Чорнобильська трагедія» (6-В кл.) та повчальний мультиплікаційний фільм «Казка про Антона з Прип’яті»(1-В кл.).

Для учнів 9-11 класів учитель географії Оксана Гладиш провела виховний захід «Страшний пил Чорнобиля». Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять ліквідаторів аварії.На захід був запрошений учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,полковник запасуПеревознюк Валерій Миколайович, який розповів старшокласникам про мужність людей, що приборкали атом.

Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії.

Щира подяка всім, хто продовжує працювати на АЕС в умовах воєнного стану.