Тиждень безпеки життєдіяльності. День цивільного захисту населення

Цивільний захист – це важлива складова національної безпеки кожної країни, особливо актуальна в контексті зростання глобальних та локальних загроз. Цивільний захист забезпечує заходи, спрямовані на запобігання або мінімізацію наслідків природних катастроф, техногенних аварій, екологічних катастроф, епідемій, а також воєнних дій.

25 квітня 2024 року у нашому навчальному закладі пройшов День цивільного захисту в рамках «Тижня безпеки знань з основ безпеки життєдіяльності». Основна мета заходу – вироблення алгоритму ефективних дій безпеки життєдіяльності у дітей під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру. Учні та працівники  школи вдосконалили свої теоретичні знання та практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти, щоб захистити своє життя і здоров’я.

День цивільного захисту у школі є важливою подією, яка спрямована на навчання дітей правилам безпеки та поведінки в надзвичайних ситуаціях. Цей день дозволяє школярам краще зрозуміти значення цивільного захисту та навчитися основам самозахисту.

Цього дня на першому уроці класні керівники провели теоретичні заняття, де розповіли дітям про різні види надзвичайних ситуацій, таких як пожежі, землетруси, повені тощо. Обговорили з учнями правила безпечної поведінки та правила евакуації при надзвичайних ситуаціях різного характеру.

Після теоретичних занять учні брали участь у практичних вправах та відпрацюваннях (евакуація з будівлі школи, надання першої допомоги, використання вогнегасників тощо).

Фахівці з цивільного захисту та працівники поліції відвідали школу, щоб провести демонстраційні виступи, показати спеціальне обладнання, розказали про свою роботу. Представники пожежної служби продемонстрували учням, як користуватися вогнегасниками, що робити, якщо одяг зайнявся вогнем, як евакуюватися з задимленого приміщення.

Також в рамках Дня цивільного захисту учнями медичного коледжу були проведені майстер-класи з надання першої допомоги. Викладач медичного коледжу Гаймер Світлана разом із студентами ( Коваль Максим, Нагорна Аліна, Шерстюк Оксана) провели майстер-клас з надання першої допомоги. Учні навчились, як правильно накладати бинти, зупиняти кров, проводити штучне дихання та інші важливі дії.

День цивільного захисту в школі є надзвичайно важливим заходом, який допомагає підвищити рівень обізнаності дітей про безпеку та навчити їх правильно діяти в надзвича тойних ситуаціях. Такі заходи сприяють формуванню відповідального ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, а також зміцнюють зв’язок між школою, родинами та службами цивільного захисту.