Посвята в козачата

«Сокіл» («Джура»)— всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра, що є формою позакласної роботи з національного та морально-етичного виховання школярів. Але  це  не просто гра,це постійна праця  впродовж року, спільна робота учнів, педагогів, батьків,представників громадських організацій.

У ліцеї №13 склалася система роботи щодо організації та проведення гри «Джура». В умовах повномасштабної війни, з особливим піднесенням, проводяться заходи у цьому навчальному році. Так, напередодні, під час   відзначення Дня Українського козацтва, Дня захисників і захисниць України, відбулось урочисте відкриття гри, посвята молодших школярів у козачата. Юні  патріоти із 2-А класу посадили саджанець дуба. Адже це дерево — символ сили, незламності. Дуб славиться своїм міцним корінням, а ми, українці—безмежною любов’ю до своєї землі. Юнаки і юнки – джури, які  вже не один рік беруть участь у грі, в день відкриття вправлялись у шикуванні, фізичній підготовці, демонструючи  дисциплінованість, спритність, рішучість, вміння згуртуватися. А який козак без пісні! Звичайно, це була «Калина»!

Знаково,  що учасники «Джури»  в день старту гри відвідали Стару фортецю— місце сили нашого краю. Схили замку були свідками не одних козацьких перемог. Віримо,впевнені, що наша молодь достойно продовжить героїчні  традиції своїх пращурів! Україна буде вільною і незалежною!