Науково-дослідницька діяльність пошукової групи “Подоляни”

Впродовж 2022 року пошукова група «Подоляни» ліцею №13 (науковий керівник – вчитель історії ліцею №13 Інна Ткачук) брала участь у Всеукраїнській експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» за напрямком «Духовна спадщина мого народу», метою якої є збір матеріалів про видатних діячів культури регіону, що своїми здобутками прославили рідний край і Україну. Пошуківці дослідили творчу спадщину видатного кам’янчанина польського походження Фадея Ганіцького, який був музикантом, педагогом, засновником місцевої дитячої музичної школи. Дослідницька робота «Музично-просвітницька діяльність Фадея Ганіцького у культурному житті Кам’янеччини» посіла І місце у міському та обласному етапах конкурсу і ІІІ місце у Всеукраїнському турі.

Також результати дослідження пошуківці мали змогу представити 8 листопада 2023 року на культурно-просвітницькому проєкті «Історичний екскурс: становлення та розвиток музичної школи ім. Фадея Ганіцького», ініційованому Кам’янець-Подільською дитячою музичною школою та Департаментом гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради. У заході взяли участь директор Державного архіву Хмельницької області, представники Кам’янець-Подільського музею-заповідника, викладачі Кам’янець-Подільського національного університеті імені Івана Огієнка та Хмельницького фахового коледжу імені В. І. Заремби, а також провідні бібліотекарі Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи.

Помічниця керівника пошукової групи «Подоляни», здобувачка освіти 10-А класу Каріна Шафєєва, представила всім присутнім результати дослідження, розповіла про методи та форми роботи. Пошуківці збагатили свої знання новими цікавими фактами з даної теми, мали змогу ознайомитися з оригінальними архівними документами, здобули неоціненний практичний досвід.