Міжнародний День волонтера

5 грудня у всьому світі відзначають міжнародний День волонтера — International Volunteer Day. Офіційна назва цього дня — Міжнародний день добровольців в ім’я економічного та соціального розвитку.

Історія свята

Волонтерський рух — благодійна діяльність, яку здійснюють люди без заробітної плати, без просування по службі, а заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. День волонтера було засновано ще 1985 року з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. У сучасній Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів.

З 29.11 по 3.12.2021р. НВК №13 в рамках щорічного Міжнародного дня волонтера долучився до акцій:  «Чобіток добра і вдячності»  – для воїнів ООС, «Подаруй свою любов дітям» – подарунки дітям ЗДО №3, «Добром зігрійте мудрих, поміркованих людей» для  мешканців Довжоцького будинку-інтернату .

В акції «Чобіток добра і вдячності» брали участь діти 1-11 класів. Вони виготовили листівки, малюнки до Дня Святого Миколая та Нового року, де висловили  воїнам ООС свою вдячність і повагу за можливість жити в мирі. Новорічний «Чобіток» наповнили  солодощами, печивом та оберегами.

Акція «Подаруй свою любов дітям» передбачала подарунки дітям ЗДО №3. Відгукнувшись на акцію, діти підготували іграшки, смаколики, альбоми, олівці.

В ході акції «Добром зігрійте мудрих, поміркованих людей» школярі відвідали та привітали мешканців Довжоцького будинку-інтернату .  Діти щорічно вітають бабусь та дідусів зі святами, готуючи подарунки.

Учні вірять і впевнені, що добрі дії мають велику силу і можливість змінити країну, суспільство та світ на краще.