Міжнародний день протидії булінгу

У всьому світі День протидії булінгу відзначають 4 травня. Булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

• систематичність (повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

05.05.2021 учні НВК №13 долучись до відзначення Міжнародного дня протидії булінгу.  У 2 – Б класі була проведена година спілкування “Зупинимо булінг разом”.  Обговорювали поради які можуть допомогти впоратися з ситуаціями, коли ми зазнаємо тиску або цькування. Вчились, як почувати себе безпечно у складних ситуаціях і знати як себе поводити і правильно вчинити коли будемо розгублені та як впоратися зі своїми емоціями.

Учні 4 – А класу провели круглий стіл “Виключи булінг”. Діти обговорювали різні життєві ситуації, давали їм оцінку. Також висловлювали свої думки стосовно булінгу та можливі його наслідки. Переглянувши відео, ділились враженнями та  створили пам’ятку – ” Школа та клас без булінгу”.