«Маю право!»

10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості – рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. І хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, наразі її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів стосовно прав людини, укладених з 1948 року. Так, у 1966 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила «Міжнародний пакт про громадянські й політичні права» та «Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права», які разом із Загальною декларацією прав людини склали Міжнародний білль про права людини. Україна також ратифікувала ці пакти.

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 10 грудня Днем прав людини з метою залучення уваги людей в усьому світі до Загальної декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів. Нині чимало країн включають основні положення Декларації в своє базове законодавство і конституції.

7-11.12.2020 р. у НВК №13 в рамках тижня «Маю право!»  відбулися такі заходи:

  • перегляд відеороликів учнями 5-11 класів на тему: «Мої права і обов’язки»;
  • конкурс міні-плакатів «Життя без насильства»;
  • проведено шкільний конкурс малюнків «Це моє право» серед учнів 2-7-х класів.

Також класні керівники 1-11 класів провели з учнями тематичні години спілкування:

«Я маю право!» (9-А кл.), «Закони України – Вивчайте! Знайте! Поважайте!» (9-Б кл.), «Україна – демократична правова держава» (9-В кл.), «10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини» (10 кл.); «Мої права та обов’язки» (2-В); «Правознайки. Мандрівка у країну Права» (4-А);  «Я маю право» (5-В); «Права дитини» (2-А);  «10 грудня – День прав людини» (1-В);  «Мої права» (6-А);  «Великі права маленької дитини» (3-Б ).

Бережи порядок, і порядок збереже тебе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *