4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки

У грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня  Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаній із розмінуванням. Цей день відзначають щорічно.

Сьогодні через розв’язану російською федерацією війну, в Україні  заміновано значні частини територій, і наша країна є найбільш замінованою країною у світі.  На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.

Але українці разом мають подолати  цю небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою – це знання.

4 квітня у   Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки класні керівники 1-11 класів провели з учнями тематичні бесіди. Вчитель предмету «Захист України» Геннадій Ставнійчук спільно з вчителем історії та правознавства Олександром Спасюком організували та провели для учнів 1-11 класів в актовій залі школи демонстраційні навчання щодо поводження з вибухонебезпечними предметами. Учні переглянуливідеофільм«Дії при виявленні ВНП», пройшли тестування за допомогою рухливої гри «Вибухонебезпечні предмети з Патроном». Також з учнями 3-5 класів провів бесіду  заступник начальника караулу ДПРЧ Руслан Соха.

Після проведених заходів учні добре засвоїли алгоритм поводження з вибухонебезпечними предметами та правило «трьох НЕ»:

• не наближатися;
  •  не пересувати та не брати до рук, не чіпати предмет у будь-який інший спосіб (не розряджати, не кидати по ньому, не чинити жодної іншої механічної дії стосовно нього, не розводити поруч багаття);
  • не користуватися поблизу знахідки мобільним телефоном.

Хто обізнаний – той захищений!