Перший раз у перший клас

«Перший раз у перший». Це дуже важливий новий етап у житті дитини. Адаптація першокласника до навчального закладу, особливо дитини з ООП – це довготривалий і складний процес. Нові події, дисципліна, вчителі, однолітки з якими не завжди легко знайти спільну мову, впливають на дитину та можуть викликати труднощі у новому форматі життя.

Завдання асистента вчителя надати підтримку, допомогти дітям призвичаїтись до шкільного середовища. З цією метою заохочую дітей до навчання через гру, спілкування та співпрацю. В індивідуальних бесідах дитина розкривається, розвиває мовлення. Зацікавлюю дидактичними, пізнавальними та творчими завданнями, які діти виконують залюбки. Вчимося самостійності та самоорганізації завдяки іграм: «Що живе в портфелі?», «Твоє робоче місце». Проводжу рухливі ігри на перервах.

У грі дитина соціалізується, стає більш контактною, здобуває соціальні навички, вміння контролювати свої емоції, спілкується з однокласниками. Світлана Мрачковська, асистент вчителя 1-А та 1-В класів.