Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Ця пам’ятна дата відзначається щорічно з нагоди події, яка мала місце 11 квітня 1945 року, коли в’язні концтабору «Бухенвальд» почали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів ми згадуємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям назло, живучи за мертвих.

В ліцеї №13 у цей день класні керівники провели з учнями виховні години «Погляд у трагічне минуле». Вчителі історії Інна Ткачук, Лілія Веселовська, Мар’яна Гончарук провели для учнів уроки-реквієми «Пам’яті закатованих у нацистських таборах». Вчитель правознавства і громадянскої освіти Олександр Спасюк підготував і провів для учнів 9-11 класів  тематичну годину «Гортає пам’ять скорботні сторінки», під час якої учні переглянули документальні відеофільми про злочини, вчинені фашистами у Другій світовій війні над в’язнями концтаборів.

Тільки зберігаючи пам’ять про ті страшні події і віддаючи шану загиблим і тим, хто вижив, можна сподіватися, що подібне більше ніколи не повториться в людській історії.  Але, нажаль, це сталось знову…