Міжнародний День рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося  багато скарбів, якими пишається наш народ.

21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови.  Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно  ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема

мови на українських землях нараховує кілька століть.

До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина

НВК№13. Починаючи з 15 по 19 лютого в стінах нашої Альма-матер проводилися різноманітні  заходи, в яких активну участь брали учні  школи та вчителі української мови та літератури і вчителі початкової школи:

– конкурс малюнків «Живи, прекрасна наша мова» (1-4класи);

– гра-квест «Вивчаємо рідну мову» 2-А, вчитель Іванченко С.М.,

2-Б Меркур’єва А.Ф., 4-А Сероветник А.Г.;

– лінгвістичний квест “Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож

держави”, 5-В Погорлюк Л.В.;

-літературна мандрівка «До мови серцем доторкнись» 6-В Романюк Л.В.;

– інтелектуальна гра до Дня рідної мови, 7-В вчитель Ілик Л.М.;

– «лінгвістичний квест» – «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави», 5-В, вчитель Погорлюк Л.В.;

– брейн-рингдо Дня рідної мови, 6-А, вчитель Вержбіцька Л.В.

– виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова»,

– виховні години «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова».

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.