День вишиванки

18 травня 2023 року наш навчальний заклад виглядав надзвичайно яскравим, барвистим, різнокольоровим. Діти та вчителі вбрались у вишиті сорочки, долучаючись до відзначення Дня вишиванки.

Учні 1-6 класів взяли участь у флешмобі «Візерунки України». Школярі познайомились із символами українських орнаментів, переглянули відеопрезентації про українську вишиванку.

Всесвітній день вишиванки – молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном.

Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною, або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть, кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі.

У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.

Цьогоріч День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи своє життя у боротьбі з російським загарбником.

Ми, українці, впевнені у тому, що День Перемоги надихне на створення нових візерунків на наших вишиванках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *