День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають у нашій країні 9 листопада. За церковним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора – літописця, мислителя, вченого, історика. Колись в цей день дітей віддавали до школи. Завжди батьки мріяли, щоб їх сини і доньки були розумними та освіченими.

З особливим піднесення відзначаємо це свято сьогодні, коли наша мова та культура потерпають від російської агресії, зневаги та приниження. Адже мова – це теж зброя в боротьбі з ворогом, жорстокістю, ницістю. Учні нашого навчального закладу долучились до святкування Дня української писемності та мови. Традиційно школярі та педагоги взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, що дає можливість не тільки з’ясувати рівень грамотності кожного, а й продемонструвати єдність із усіма, хто любить і шанує українське слово.

До свята класні керівники, вихователі ГПД провели тематичні виховні години, бесіди. Активно долучились до заходів лідери учнівського самоврядування. Під керівництвом учителів-філологів були проведені такі заходи: челендж «Читаємо вірші про рідну мову»( 9-А клас), розгадування кросвордів «Слово – моя ти єдиная зброя» (6-А клас), майстер-клас із виготовлення листівок для розкриття значення слів «Будь собою та підтримуй українське!» (6-Б клас). Учні 6-В класу створили «Стіну найулюбленіших українських слів». А наймолодші школярі взяли участь у конкурсі малюнків «Мово моя калинова!».

Любов до рідної мови, знання української мови – це те, що єднає націю, робить її сильною, нездоланною, процвітаючою.

Спільними зусиллями на всіх фронтах: бойовому, освітньому, культурному – здолаємо ворога!