День Соборності України

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і почала боротьбу за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.

Сьогодні, через трохи більше як століття після проголошення Акта Злуки, країна обʼєднана у відстоюванні своєї незалежності і держави.  Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом. Цьогорічна кампанія до Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

Учні ліцею №13 долучились до відзначення Дня Соборності України. Вчителями та вихователями навчального закладу були проведені різноманітні виховні заходи, де учні дізнались про історію цьогосвята, про довгий шлях українців до своєї державності, про єдність нашого народу у  боротьбі з російськими загарбниками. Школярі взяли участь у конкурсі малюнків до Дня Соборності України,влаштували флешмоб українських пісень, переглядали відеоролики інформаційного та пізнавального характеру про Україну. Для учнів 6-х, 9-х та 11 класів був проведений Урок Державності «Україна – соборна, Україна – єдина!».

Сучасне покоління молоді повинно усвідомити: без знання минулого країни неможливо збудувати майбутню країну-щасливу, незалежну, соборну. Слава Україні!