День пам’яті та примирення

8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. “День пам’яті” означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а ” День примирення” – що країни Європи уклали мир після війни.

У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Учні та вчителі  ліцею№13 цьогоріч долучились до відзначення  Дня пам’яті та примирення в умовах дистанційного навчання. Це не завадило провести низку заходів,  де діти мали можливість дізнатись багато нового про Другу світову війну, вшанувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Школярі взяли участь у перегляді відеопрезентацій, конкурсі малюнків «Ніколи знову», поетичних читаннях «Пам’ятаємо!». Згадали учні й тих, хто сьогодні воює на фронтах з російськими окупантами.  Історія свідчить: наш народ – непереможний!

Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з’явиться нова святкова дата – День Перемоги над Росією. Ми поки не знаємо дати нашої перемоги, але знаємо, що це буде свято для всієї України, для всієї Європи, для всього вільного світу.

Слава захисникам України різних часів! Слава Україні!