День пам’яті Героїв Крут

29 січня в українська громадськість відзначає день пам’яті героїв Крут. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року,  для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Молоді герої призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що  дало можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписанням Брестського миру.

Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

З метою збереження національної пам’яті, формування патріотичних почуттів дітей та учнівської молоді у ліцеї були проведені тематичні виховні заходи до Дня пам’яті героїв Крут.Класний керівник Лариса Ілик провела з учнями годину спілкування  «Бій під Крутами: героїчна історія України», на якій вшанували пам’ять відважних воїнів, що віддали своє життя у бою за Україну, та відзначили їх неоціненний внесок у розвиток українського державотворення.

Вчителі історії, класні керівники провели для учнів бесіди: «Бій під Крутами 29 січня 1918 року», «Бій під Крутами – національна історична пам’ять…»,  «105 років бою під Крутами. Причини і наслідки», «Бій під Крутами: героїзм і трагедія нашої історії». Також для учнів був організований перегляд документальних фільмів до Дня пам’яті Героїв Крут.У шкільній бібліотеці  обладнана тематична полиця художньо-публіцистичної літератури.

Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, і сьогодні відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи. Слава Україні! Слава Українським Героям!