День захисників і захисниць України

Сьогодні, 1 жовтня, Україна відзначає День захисників і захисниць. Це державне свято відзначається з метою вшанування мужності та героїзму захисників, незламності та територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу. Це свято сприяє патріотичному вихованню молодого покоління.

В ліцеї №13 провели низку заходів, присвячених Дню захисників і захисниць України. Так учні 2-5 класів взяли участь у «Козацьких забавах». Діти читали вірші співали пісні про козаків, воїнів ЗСУ. Сподобались їм і веселі конкурси, які показали, що наші хлопчики і дівчатка – сильні, сміливі, спритні, справжні нащадки козаків.

Здобувачі і здобувачки освіти 6-8 класів брали участь у виховному заході «Герої нашої держави», на якому було розкрито славну історію свободи і незалежності нашої країни. Школярі пригадали про козаків, воїнів УПА, бій під Крутами, Майдан і, звичайно, воїнів ЗСУ, які сьогодні виборюють право на мирне життя для майбутніх поколінь.

На виховний захід до п’ятикласників завітала мати Руслана Коношенка – героя-кіборга, колишнього випускника нашого ліцею, який героїчно загинув, тримаючи оборону в Донецькому аеропорту. Галина Олексіївна розповіла дітям про те, яким у дитинстві був її син, як вчився, чим захоплювався.

А до одинадцятикласників на годину спілкування була запрошена Борщова Ольга Василівна – мати Сергія Борщова, колишнього випускника нашої школи, який не вагаючись став на захист нашої Батьківщини в перші дні повномасштабного вторгнення російського агресора, мужньо воював та героїчно загинув на плацдармі біля Кринок. Ольга Василівна закликала випускників добре вчитись, щоб мати необхідні знання для післявоєнної відбудови нашої держави.

Діти висловлювали слова вдячності усім нашим захисникам і захисницям –справжнім героям, які щодня боронять Україну на землі, в небі й на морі, на передовій і в тилу ворога. Вічна пам’ять полеглим в цій боротьбі! Слава Україні!