День Андрія

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами.

Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді – день АНДРІЯ

Саме на Андрія, дівчата хотіли зазирнути у майбутнє та дізнатися, якою буде їх доля – вони проводили різні забави.

Та головним у цих забавах було те, коли дівчина вийде заміж, чи буде ладним чоловік?

На вечорницях співали, танцювали, дівчата ще й працювали!

Для того, щоб провести забави підшуковувалась простора хата, а господині хати дівчата несли подарунки: хліб, борошно, картоплю, дрова …

Хлопці кусали святковий хліб-калиту, яку порівнювали з сонцем!

Отак жили наші предки багато років тому .

13 грудня з  учнями 2-В та 2-А класів, було проведено виховний захід  “Андріївські вечорниці”, на якому діти перенеслися в минуле і мали можливість відчути , як колись наші пращури проводили весело святкування Анрдія!

Учні грали різні забави, дівчатка танцювали, хлопчики  грали гру “Смакуємо калиту”, відгадували загадки, співали колядок, а на завершення свята  поласували смачними варениками.

Організатори виховного заходу – Наталія Яцюк та Аліна Лук’янова,

а також учні 2- В та 2-А класів, бажаємо вам доброго здоров’я, миру та ПЕРЕМОГИ.

ВСЕ Є І  БУДЕ УКРАЇНА.