Всесвітній день охорони праці

26.04.2021р. по 30.04.2021 р. в НВК № 13 проводиться Тиждень охорони праці за тематикою «Безпечна праця – гідна праця». Це комплекс заходів, спрямованих на пропаганду охорони праці, підвищення рівня безпеки та гігієни праці, формування загальної культури охорони праці, поглиблення та поширення знань з охорони праці та безпеки життєдіяльності, збагачення досвіду учасників освітнього процесу.

Основним завданням Тижня охорони праці є привернення уваги шкільної громадськості до питань з дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної, техногенної безпеки, електробезпеки та безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу, з метою попередження нещасних випадків з учасниками освітнього процесу, створення безпечних і нешкідливих умов навчання та праці.

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 №685/2006 щороку 28 квітня в Україні відзначають  День охорони праці. За рекомендацією Міжнародної організації праці  девіз  зазначеного заходу  у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з вірусом SARS-CoV-2, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя. Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі (БЗР), що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу. Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо БЗР, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187). У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охрони здоров’я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *