День толерантності

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості.

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності.

Різноманіття – це безцінна перевага, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і в нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

В рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності впродовж тижня (з 9-16.11.2020р.) в НВК №13 відбулися різноманітні заходи.

Школа була тематично оформлена міні-плакатами, в класах проведені анкетування, тематичні акції та бесіди.

Для учнів 7-х класів члени Шкільної Учнівської Радипровели цікаву вікторину “Квітка толерантності”.

Для учнів 6-х класів було проведено анкетування “Що таке толерантність”.

Учні 3-4 класів влаштували танцювальний флешмоб “З нами весело”.

Яцюк Н.В. для учнів 4-В провела класну годину “толерантність врятує світ”.

16.11 впродовж дня учні та вчителі даруючи паперові смайлики та посмішки один одному створювали позитивний настрій.