День толерантності

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності.

Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості.

У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.

Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності.

Різноманіття – це безцінна перевага, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і в нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.

В рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності впродовж тижня (з 9-16.11.2020р.) в НВК №13 відбулися різноманітні заходи.

Школа була тематично оформлена міні-плакатами, в класах проведені анкетування, тематичні акції та бесіди.

Для учнів 7-х класів члени Шкільної Учнівської Радипровели цікаву вікторину “Квітка толерантності”.

Для учнів 6-х класів було проведено анкетування “Що таке толерантність”.

Учні 3-4 класів влаштували танцювальний флешмоб “З нами весело”.

Яцюк Н.В. для учнів 4-В провела класну годину “толерантність врятує світ”.

16.11 впродовж дня учні та вчителі даруючи паперові смайлики та посмішки один одному створювали позитивний настрій.

Один коментар до “День толерантності”

1. Безперечно, дуже актуальна публікація. Необхідно продовжувати розвивати дану тематику. Дуже цікаво.